Téli hajápolás természetesen – Válasszuk a hidegen sajtolt szőlőmagolajat!

Ha szeretnénk elkerülni a mesterséges adalékanyagokkal teli készítményeket, akkor a szőlőmagolaj jó alternatíva lehet. Mutatom, hogyan alkalmazzuk hajunk ápolására!

A szőlőmagolaj kiváló természetes hajápolószer. Rengeteg E-vitamint tartalmaz, így nem csak ápolja, hanem egyben táplálja is hajunkat. Sőt, nem csak a hajápolásban számíthatunk rá, hanem számos egyéb, a hajat és a fejbőrt érintő probléma során is.

Mielőtt azonban részletesen végig vennénk a jótékony hatásait, ejtsünk néhány szót arról, hogy milyen szőlőmagolajat válasszunk. A legfontosabb, hogy jó minőségű, káros adalékanyagoktól mentes legyen az olaj, hiszen a célunk éppen az, hogy természetes módon ápoljuk a hajunkat és a fejbőrünket. Emiatt a legjobb választás a hidegen sajtolt szőlőmagolaj, mert ez úgy készül, hogy a szőlő szüretelése során külön kezelik a szőlőmagokat, megtisztítják, megszárítják, majd egy mechanikus prés segítségével kisajtolják belőlük az olajat. Első ránézésre hihetetlennek tűnik, hogy egy maréknyi apró, kemény magból kinyerhető bármennyi olaj is, pedig így van. A hidegen kipréselt szőlőmagolaj minden cseppje érték, hiszen tele van rengeteg vitaminnal és ásványi anyaggal.

Ha tanácstalanok vagyunk, akkor nézzünk körül a Mannavita webáruházban, ahol kiváló minőségű hidegen sajtolt olajokat, köztük hidegen sajtolt szőlőmagolajat is találhatunk!

Milyen hajproblémák esetén segíthet a hidegen sajtolt szőlőmagolaj?

A száraz haj problémája nagyon sok embert érint. A téli időszak pedig csak ront a helyzeten. A szőlőmagolaj azért jó választás, mert viszonylag semleges illatú, állagra pedig nem olyan nehéz, mint például a kókuszolaj, így nem teszi túlzottan zsírossá a hajat. A rendszeres alkalmazása segíthet a száraz hajvégek ápolásában, valamint megelőzheti a haj töredezettségét.

A száraz hajhoz, illetve a száraz fejbőrhöz szorosan kapcsolódik a korpásodás, amely szintén sok ember életét megnehezíti. Nem csak a fehér lerakódás jelent problémát, hanem a bőrpír vagy az irritáció is nagyon kellemetlen. Több kutatás is készült, amely során megvizsgálták, hogy a hidegen sajtolt növényi olajok milyen hatást gyakorolnak a fejbőrre. Megállapították, hogy azoknál, akik rendszeresen néhány csepp olajat a fejbőrükbe masszíroznak, jelentősen csökkent a fejbőrszárazság. A fejbőrbe masszírozott szőlőmagolaj nem azonban nem csak tápanyagokkal látja el és hidratálja a bőrt, hanem elősegíti a vérkeringés fokozását és a fejbőr természetes olajtermelésének szabályozását is.


A korpásodás mellett fontos megemlíteni a hajhullást is, amely a felnőttek körében nagyon gyakori probléma. Mivel a szőlőmagolaj szőlőmagból készül, ezért tele van antioxidánsokkal, így csökkenti a szabadgyökök sejtkárosító hatását. Ugyancsak a magas antioxidáns-tartalmának köszönhetően a szőlőmagolaj gátolhatja a szervezet DHT-termelését, amely hajhulláshormonként is ismert. A jobb hatékonyság érdekében a szőlőmagolajhoz adhatunk olyan jó minőségű illóolajat is, mint például a levendulaolaj.

A levendulával kevert hidegen sajtolt szőlőmagolaj a stressz kezelésében is segíthet, amely azért fontos, mert a stressz csökkentése gátolja a hajhulláshoz hozzájáruló kortizol termelését is.

A hidegen sajtolt szőlőmagolaj legfontosabb antioxidáns vegyületet az E-vitamin. Az E-vitamin elősegíti a linolsav termelődését a szervezetben, ami serkenti a hajtermelést, és sokat tesz a fejbőr egészségének megőrzéséért. Ennek megfelelően a szőlőmagolaj nem csupán helyileg segít megőrizni a hajtincsek egészségét, hanem biztosítja a szervezetnek azokat a tápanyagokat, amelyekre az új, erős hajszálak növesztéséhez szüksége van.

Hogyan használjuk a hidegen sajtolt szőlőmagolajat a hajunkra?

A legegyszerűbb módja, ha önmagában visszük fel a hajunkra és a fejbőrünkre. Alkalmazhatjuk heti rendszerességgel úgy, hogy először egy kevés szőlőmagolajat bemasszírozunk a fejbőrbe, illetve a hajszálakba, várunk körülbelül 1 órát, és ezután a szokásos módon megmossuk a hajunkat. Hajmosáshoz is válasszunk természetes összetevőket tartalmazó készítményt, így elkerülhetjük a fejbőr irritációját.

A szőlőmagolajat használhatjuk hajkondicionáláshoz is. Hajkondicionálás esetén öntsünk egy kevés hidegen sajtolt szőlőmagolajat a tenyerünkbe, oszlassuk el a hajunkon, majd alaposan masszírozzuk át. 10-15 perc elteltével hideg vízzel öblítsük le.

Mélyebb hajkezeléshez, valamint masszázshoz is alkalmazhatjuk a szőlőmagolajat. A hajkezelésnél melegítsük fel az olajat. Legyünk óvatosak, ne forraljuk fel, hanem csupán kézmeleg legyen. Masszírozzuk be a hajunkba és fejbőrünkbe, majd csavarjuk be a fejünket egy meleg törölközővel, és hagyjuk rajt egy éjszakán keresztül. Grantáltan érezni fogjuk a pozitív hatásait.

Forrás:
https://www.organicfacts.net/grapeseed-oil-hair.html 
https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/lavender.html 
https://www.organicfacts.net/vitamin-e-tocopherol.html 

 

 

 

Életmód- és táplálkozási tanácsadó. Szakértője a reform élelmiszereknek, diétáknak, mikro- és makro tápanyagoknak.
Jelenleg Összesen 849 cikk között kereshet.
Videók megtekintése:

Szabolcs videók youtube Szabolcs, Inda videók Szabolcs videók, Bitchute